DSC_5241 - копия


МОВОЮ ТАНЦЮ
 
29 квітня танцюючий світ відзначає своє професійне свято. Долучаються до нього як театри опери та балету, ансамблі сучасного, бального, народного танцю, так і самодіяльні артисти і всі, хто небайдужий до пластичного мистецтва. Мова танцю зрозуміла всім.
За рішенням ЮНЕСКО Міжнародний день танцю відзначається з 1982 р. саме в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера (1727 – 1810), який увійшов в історію як «батько сучасного балету».
Новер розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії. У 1759 р. вийшла його відома праця «Листи про танець», обґрунтувавши принципи балету-п’єси, які втілюються засобами дієвої пантоміми і танцю в співдружності композитора, хореографа та художника.
У фондах Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького зберігається ряд творів митців багатьох країн світу, які в різні часи зверталися до теми танцю. У своїй творчості не оминув високе мистецтво балету й наш земляк, визначний майстер живопису, уродженець Глухова Костянтин Ломикин (1924 – 1993), якого журналісти та мистецтвознавці називають «українським Дега». Спектр його творчої захопленості, багатогранність таланту вражають: портрети, пейзажі, натюрморти, жанрові та історичні роботи. Окремою темою є його звернення до грації, вроди балерин. З неабияким артистизмом і майстерністю виконував їх повітряно-ефемерні образи. Робота «Балерини перед спектаклем» (1989) написано в техніці пастелі, яка ніби підкреслює свіжість сприйняття переданої автором натури.
Ст. науковий співробітник Олена ГАГІНА