Магія символів й орнаментів

До Всесвітнього дня вишиванки в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького проведено урок народознавства «Магія символів й орнаментів».

Мета заходу: ознайомлення присутніх із техніками художньої вишивки, її стилістичними, регіональними особливостями та кольоровим вирішенням з огляду вивчення етнічних традицій нашого регіону.

На прикладі творів із фондів музею Харитона Платонова «Дівчина – українка» та Федора Захарова «Жіночий портрет», розглянуто окремі типи народного вбрання  ХІХ – початку ХХ ст.

Присутнім заходу: членам Сумського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасникам жіночого клубу «Вишивальниця», учням та членам товариства «Спільнота»  запропоновано майстер-клас вихованцями Палацу для дітей та юнацтва під керівництвом Наталії Бабенко, де були представлені найпоширеніші мотиви, техніки художньої вишивки Сумського регіону.

Вдалим доповненням експозиції стали сучасні вишивані сукні у виконанні майстрині НСМНМ України Ірини Дмитренко та «Портрет Ганни Приходько» – музикознавця Сумського державного педагогічного університету ім. А. Макаренка написаний відомою художницею – членом НСХ України Іриною Проценко.

Захід супроводжувався музичними творами – грою на бандурі та виконанням відомих українських народних пісень студентами Сумського фахового коледжу мистецтв і культури  ім. Д.С. Бортнянського.