IMG_6003_result

IMG_6000_result

IMG_5992_result

IMG_5983_result

IMG_5979_result


Людину можна знищити, але неможливо перемогти

 

У ХХ ст. наша країна зазнала геноциду, спрямованого проти української інтелігенції, церкви, нації в цілому. Мета Голодомору 1932-1933 років – знищити українських хліборобів – носіїв традицій, звичаїв, мови, культури. 

Сталінсько-більшовицький режим відібрав у селян землі, майно, хліб. Голод був штучно влаштований владою, яка позбавила людей будь-якої можливості врятуватися від жахливої смерті, ігноруючи свідчення масового голодування. 

До Дня пам’яті жертв голодоморів відбулася зустріч із членом НСХУ, заслуженим художником України Олегом Прокопчуком, автором пам’ятника, присвяченого цій трагічній темі. Він розповів про рух свого задуму, що варіювався від реалістичних до модернових композицій. Взагалі було створено 6 ескізів. Скульптор зробив акцент на покладених в основу образах: жінка, ікона Богородиці, хата – протиставлення родючості й руйнації. Співробітники музею ознайомилися з ескізом, виконаним із пластиліну, та роботами, що сформувалися у схожій концепції після завершення цього проекту.

Також Олег Григорович представив скульптурний портрет Миколи Бондаренка – автора видання «Україна-1933: кулінарна книга».

Сучасні митці у своїх творах зберігають пам’ять про ці події, доносять до майбутніх поколінь. Із ними ми засвоюємо гіркі уроки минулого та вчимося долати їх наслідки – так відбувається становлення нашої ідентичності.