Крути – України обпалений цві

У Сумському художньому музеї ім. Н.Онацького до Дня пам’яті Героїв Крут проведено інформаційний вісник «Крути – України обпалений цвіт» на який запрошено студентів  СумДПУ ім. А.С. Макаренка.

Гостей ознайомлено з історичною довідкою про бій під Крутами та його наслідками для подальшого розвитку  української державності.

На заході представлено картини першого директора музею Никанора Онацького – «Стіг соломи взимку», «Вечоріє», як символ загублених доль молодих хлопців, котрі стали на захист своєї Батьківщини. Графічна робота Ю. Рубашова «Аскольдова могила» є місцем перепоховання розстріляних «крутян» більшовиками, а  полотно Н.Онацького «Мальви» уособлює віру в прийдешнє.

Багатогранна викладацька робота Никанора Онацького у гімназіях Лебедина та у Сумах – в кадетському корпусі, реальному училищі, інших учбових закладах була побудова на засадах високих  духовних цінностей та патріотизму.

Прозвучали вірші поетів – послідовників «крутян».

На завершення мистецького заходу вшановано пам’ять загиблих хвилиною мовчання.