Краєзнавчі аспекти у творчості Шевченка

У Сумському художньому музеї до 160-річчя з дня перепоховання відомого українського поета, письменника, художника, гравера Тараса Григоровича Шевченка відбувся захід.

Гості – учні ЗОШ №4, громадськість міста.

Присутнім представлено міні-виставку «Тарас Шевченко – постать крізь віки» з фондів музею.

Учнів ознайомлено з офортами Тараса Шевченка, акцент зроблено на останньому – «Приятелі», створеному за картиною Івана Соколова. Ця робота пов'язана із Сумщиною, про що свідчить автограф із дарчою присвятою Наталії Олександрівні, дружині поміщика Дмитра Хрущова, на запрошення якого Кобзар жив у їхньому маєтку в селі Лихвине Лебединського повіту в червні 1859 року. Саме за цю роботу й офорт «Притча про робітників на винограднику» художнику присвоєно звання академіка гравюри.

Присутні ознайомилися з художнім спадком Кобзаря, створеним на Сумщині під час трьох поїздок. Відвідувачі дізналися нові факти з життя першого збирача шевченкіани на Сумщині – Никанора Онацького.

Захід супроводжувався грою на бандурі. Учні декламували улюблені поезії Кобзаря.

Завершенням зустрічі була вікторина «Краєзнавча шевченкіана».