DSC_5791

DSC_5782

DSC_5775

DSC_5761

DSC_5756

DSC_5750


Кирило та Мефодій – слов’янські просвітителі

До Дня слов’янської писемності та культури в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького для містян проведено інформаційну годину «Кирило та Мефодій – слов’янські просвітителі».

Захід відбувся 24 травня в день пам’яті святих рівноапостольних Кирила та Мефодія – вчителів словенських, зі стародавнього міста Солуні (нині – Салоніки, Греція), які ще за життя стали легендою. Відвідувачі прослухали розповідь про солунських братів – християнських просвітителів, історію виникнення слов’янської абетки «кирилиці» на прикладі рідкісного музейного експонату – «Четвероєвангеліє» 1681 року Павла Полуботка (1660-1724) – наказного гетьмана України (1722-1724).

Четвероєвангеліє – загальна назва перших чотирьох книг Нового Заповіту, в яких іде мова про народження, життя на землі, смерть і воскресіння Христа. Написані вони євангелістами Матвієм, Марком, Лукою, Іоанном. Їх зображення, разом із канонічними символами янгола, лева, вола й орла, вигравіювано на срібних пластинах окладу Біблії.

 Присутні ознайомилися з творчістю відомого українського скульптора,  народного артиста України, нашого земляка  Івана Кавалерідзе, який створив серію робіт на історичну тематику. Серед них: скульптурна композиція, присвячена  видатним особистостям – княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозванному та просвітителям Кирилу і Мефодію. Пам’ятник, встановлений у м. Києві на Михайлівський площі (1911), відновлено 1996 року. Він є неперевершеним взірцем вітчизняного  монументального мистецтва.