Художник слова та пензля

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбулася біографічно-мистецька мозаїка «Художник слова та пензля» до 207 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка. Учасники заходу – старшокласники ЗОШ № 4 ознайомилися із мистецькими гранями таланту генія.

Для гостей прозвучали твори Т. Шевченка під акомпанемент бандури у виконанні вихованців Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського та Театральної студії «Реп’ях» під керівництвом Т.В. Нянькіної. Школярі декламували улюблені поезії митця.

Представлені в експозиції полотна В. Штернберга, І Айвазовського, І. Соколова, Д. Безперчого із оточення Кобзаря дали уявлення про його становлення як художника. Офорти Т. Шевченка «Приятелі», «Судня рада», «Старости» засвідчили високий рівень академіка гравюри. Запрошені стали учасниками гри-квесту «Який він – Великий Кобзар?». На прикладах творів Никанора Онацького простежено вплив Тараса Григоровича на мистецьку спадщину фундатора музею.

На завершення заходу прозвучала поезія «Заповіт» білоруською, англійською та українською мовами. Проведено часову паралель минулого та сьогодення вустами Пророка.