IMG_5575_result

IMG_5559_result

IMG_5556_result

Фрагменти яскравої долі

Насичений творчими подіями музейний тиждень завершився заходом із науково-мистецького проекту «Роздуми біля картин». Цього разу на огляд узято полотно «Горе» (1882р.) української художниці, уродженці Полтавщини Марії Башкирцевої (1858–1884). Про неї Ілля Рєпін говорив: «…це була виняткова натура, певна річ, незвичайна…». Письменник і критик Михайло Слабошпицький у своєму романі-есе писав: «Залишилися її картини, яких ніхто не заперечить, залишилося її ім’я в мистецтві».

В Україні є тільки три оригінальні живописні роботи Марії Башкирцевої в музеях Дніпра, Харкова та нашому Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького.

На заході наукові співробітники згадували яскраві моменти із життя художниці, розглядали роботи, зачитували цитати з її відомого на ввесь світ щоденника, який почала писати в 12 років французькою мовою та продовжувала до кінця свого «короткого, як акорд, життя».

Вшановуючи пам'ять художниці саме восени – пори року, коли народилася, померла, відвідувачі прослухали в записі твори Бетховена й Шопена, які вона любила награвати самотніми вечорами. Їх виконали талановиті музиканти – Анастасія та Аврелій Сергєєви.