Духовний скарб народу

До Дня української писемності та мови в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького для військових Національної гвардії України проведено мистецько-історичний журнал «Пам'ять століть відтворено у слові».

У цей день вшановується пам'ять Преподобного Нестора Літописця – давньоруського агіографа, основоположника історіографії, упорядника «Повісті минулих літ». Дослідники вважають, що саме з діяльності Нестора Літописця зародилася писемна українська мова.

Це свято нерозривно пов’язане також із іменами видатних українців, геніальних майстрів слова, які у своїх творах розвивали та збагачували рідну мову – Іваном Котляревським – зачинателем нової української літературної мови та Тарасом Шевченком – основоположником літературної мови.

На заході присутні переглянули відео-презентацію «Мова – духовний скарб народу» та дізнались історію виникнення свята, ознайомилися з унікальними творами мистецтва із зібрання музею: Б. Данченка «Іще одна остання оповідь», ілюстраціями до поеми І. Котляревського «Енеїда» О. Данченка, роботою П. Бабака «Найкращі друзі», прослухали вірші та пісні про рідну мову.