Мистецька територія позитивних емоцій

3 грудня 2023 року українське суспільство зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Важливе місце щодо оздоровлення людей з особливими потребами займає не лише медична, а й соціокультурна реабілітація.

Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького протягом багатьох років впроваджує спеціальну культурну програму, спрямовану на роботу з цією категорією відвідувачів. Постійними гостями музею є вихованці Сумського міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня», для яких проводяться адаптовані мистецькі заходи, що сприяють естетичному розвитку та соціальній підтримці людей із фізичними вадами.

За доброю традицією напередодні визначного дня в музеї проведено інклюзивну мистецько-пізнавальну екскурсію. Відвідувачам запропоновано переглянути виставку «Паперове мереживо Сумщини» – творчі роботи заслуженого майстра народної творчості України Валентини Коздровської. Присутні дізналися про призначення паперових прикрас в Україні й світі, познайомилися з історією виникнення, особливостями розвитку витинанки, її символікою. Вибагливі, осучаснені мотиви творів авторки відзначені любов’ю до природи, рідної землі, наповнені радістю буття.

Мистецтво зцілює світ, допомагає відчути прекрасне, насичує життя яскравими враженнями, емоціями та почуттями.