До Дня української державності Сумський обласний художній музей ім.  Никанора Онацького презентує виставку живопису «Від Шевченка до постмодернізму», де розглянуто історію українського мистецтва ХІХ – початку ХХІ ст. із музейної колекції. Тимчасова виставка презентує понад сорок живописних та скульптурних творів, серед яких – натюрморти, портрети й пейзажі.

Представлені полотна видатних митців  І-ї пол. ХІХ ст. (Т. Шевченка, В. Штернберга, І. Айвазовського, Є. Волошинова), майстрів академічного  письма (В. Орловського, І. Рєпіна, А. Куїнджі) та демократичного спрямування так званої «срібної доби» (народжених в 1850-і роки), переважна більшість з яких – члени Товариства пересувних художніх виставок та його експоненти (П. Левченко, С. Васильківський, М. Сергеєв, С. Світославський, М. Пимоненко). Експонуються також полотна М. Башкірцевої, Є. Вжеща, Я. Станіславського,  життя й творчість яких пов’язана з Україною.

Музейне зібрання надає можливість показати роботи митців кін. ХІХ – початку ХХ ст. (Ф. Кричевський, А. Маневич, С. Колесников, Н. Онацький) – носіїв «української національної школи живопису», а також твори  художників-авангардистів  (Д. Бурлюк, О. Богомазов, І. Кавалерідзе).

Полотна митців «нової генерації» (1950-60-х та 1980-90-х), переважна більшість яких – випускники як Київського художнього інститут, так і європейських мистецьких академій, по-новому зазвучали в експозиції. Пейзажі  М. Глущенка, Т. Яблонської, С. Шишка, О. Басанця, портрети «шестидесятників» – Г. Гавриленка, В. Зарецького, краєвиди та урбаністичні картини представників «нової хвилі» й «Живописного заповідника» Г. Вишеславського й  А. Криволапа.