IMG_5310

IMG_2155

IMG_2152

IMG_2144

20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні. Це 10-та річниця трагічних подій. День жалоби, пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності, проте він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою, сприяти громадській відповідальності за майбутнє України.

Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького разом з учнями Сумської художньої школи ім. М.Г. Лисенка також вшанували пам'ять наших героїв. Школярі проаналізували символічність композицій представлених графічних творів із фондів музею, як художник реагує на реалії часу. У ході бесіди пройшов майстер-клас із акварельного живопису, де діти відтворили своє бачення даних подій, залучивши до маленьких шедеврів символи Небесної Сотні. Під час заходу прозвучав вірш Павла Тичини «Я утверждаюсь» у виконанні учня Сумської музичної школи № 3. Подібні заходи необхідні підростаючому поколінню, адже несуть в собі патріотично-естетичне виховання.

20 лютого 2014 року став днем початку нової історії нашої держави. Тоді Україна на повні груди вдихнула повітря, насичене горем і журбою… Нам завжди болітимуть рани героїв… Наші серця назавжди обпалені сльозами їхніх матерів і батьків, дружин і дітей, братів і сестер… Небесну Сотню пам’ятатимуть вічно, про неї обов’язково знатимуть прийдешні покоління!!!