IMG-9e6a3fc61b67cffeb3e8315975f593ec-V

IMG-5e825aa9ebb1da36ae79f4b9548cbee7-V - копия

IMG-4a7f9be58e8b814ce454fc6e25cfb52d-V

ДО 100-ліття З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПЛАТОНА ОЛЕКСАНДРОВИЧА БІЛЕЦЬКОГО

Живописець, мистецтвознавець, педагог, академік Академії Мистецтв України і це далеко не всі заслуги й регалії Платона Білецького, спогадами про котрого поділився його учень Побожій Сергій Іванович із науковцями Сумського художнього музею ім. Никанора Онацького. Саме йому в студентські часи довелося розширити  кругозір знань про Платона Олександровича, присвятивши своєму наставнику дипломну роботу.

Сергій Іванович із щирою посмішкою і теплом згадує педагога, дивується парадоксальністю в становленні справжнього мистецтвознавця за покликом душі. Магістральними темами дослідження Білецького впродовж життя стали: «шевченкіана», мистецтво Китаю та Японії, діяльність Г. Нарбута, український портретний живопис XVII–XVIII ст., образ Козака Мамая.

Вдячні Побожію Сергію Івановичу за подорож у часі, цікаві факти із життя Платона Білецького, діяльність якого відіграла важливу роль у становленні української культури й науки.