Арт-зустріч «Таємниці жіночих портретів»

До Міжнародного дня музеїв

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбувся захід, присвячений атрибуції камерних портретів сер. ХІХ ст. романтичних жіночих образів пензля Ореста Тімашевського та Якова Капкова, митців школи Карла Брюллова.

У ході дослідження виявлено, що на полотнах зображено професійну натурницю італійку Вітторію Кальдоні (1805–1890) та княгиню-аристократку Леоніллу Іванівну Барятинську (1806–1918), персони яких історія зберегла в багатьох творах інших митців. Гості заходу ознайомилися з біографіями художників і долями зображених моделей.

Також відвідувачі оглянули епітафійний портрет Анастасії Скоропадської, кабінетний образ Віри Аннєнкової з орденом св. Катерини, скульптуру «Сестри» Августа Шпіса,  що висвітлюють жіночу тематику XVIII – ХІХ ст.