АРТ-ПРОСТІР «СВІТОГЛЯДНА КУЛЬТУРА:ТРАДИЦІЇ ТА СУЧАСНІСТЬ»

Цьогоріч, 18 травня вся світова спільнота відзначає одразу два свята: Міжнародний день музеїв і Всесвітній день вишиванки. Із нагоди цих подій у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відбулася святкова мистецька акція.

Із вітальним словом звернулися почесні гості: заступник Голови Сумської обласної ради Костянтин ТОВСТУХА, тимчасово виконуюча обов’язки начальника управління культури Раїса ГРИЦАЄНКО, які наголосили, що цей день має загальнонаціональну значимість, адже здатність зберігати й примножувати свою культурну спадщину свідчить про зрілість і розвиненість будь-якої нації.

Уже традиційно з нагоди свят музей підготував культурну програму:

– «Вишиванка – код нації» – показ учасниками дизайн-студії «ART’elь moda» під керівництвом Лариси Ванєєвої колекції «Вільний птах» дизайнерки Лариси Коханої. Візерунки кролевецького переборного ткацтва для колекції виконала заслужений майстер народної творчості Олена Петрова;

– урочисте відкриття ювілейної виставки «Творча династія Ярових» (презентація живописних робіт родини сумських митців: Миколи, Іллі, Семена Ярових і Ганни Сергеєвої);

Яскравою подією дня також став подарунок музею мозаїчного панно за мотивами роботи «Танок квітів» Ганни Собачко-Шостак у виконанні художників (Тетяни Івницької, Наталії Кіносянць, Галини Терещенко) майстерні «Glass Art Stories» Івана Пивоварова.

Захід супроводжувався музичними творами у виконанні саксофоністки, студентки Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, Діани Степанової.