20230605_102839

20230605_102703

20230605_102545

«…І оживе добра слава – Слава України…»

Т.Г. Шевченко

Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького отримав коштовний подарунок – Альбом «Марія Приймаченко» від авторів проєкту, засновників серії  «Державні зібрання України» Олексія Данілова і Михайла Андреєва.

Фундаментальне видання містить ілюстрації картин видатної української художниці з колекцій 16 музеїв України, майже з усіх регіонів – від Луганська до Дрогобича. Вперше представлені широкому загалу і документальні фотознімки. Слід підкреслити, що якість репродукцій в альбомі є надзвичайно високою, а кольори майже відповідають оригіналам творів.

До альбому ввійшли ілюстрації розписів із зібрання Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького, що зберігає третю за кількістю колекцію творів мисткині серед державних установ.

Мистецтво Марії Оксентіївни – це розповідь про українську цивілізацію, про її людей, звірів, птахів, про їх вчинки та пригоди, але головне в її роботах – любов до всього українського.