Г-642

Ковтун П.М.Колискова.1985

.Г-1226

Джолос-Соловьов Є.Є. Червень.1941

«У війни не дитяче обличчя»

У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни Сумський обласний музей ім. Н. Онацького продовжує культурно-освітній проект «Мистецтво оспівує подвиг», відкривши міні-виставку «У війни не дитяче обличчя», де  презентована творчістьукраїнських художників ІІ пол. ХХ ст.

Привертають увагу графічні твори безпосередніх свідків, учасників війни   Всеволода Парчевського (1914 – 1975) «Повернення з пошуків» і Юрія Сиротенка (1924 – 2010) «Знедолені війною» – фрагменти живої дійсності, що художньо відтворені на реальному матеріалі документальних подій.

Дитиною пережив жахи війни сумський художник Павло Ковтун (1937 – 2014). Багряна колірна гама його «Колискової» підкреслює емоційність, напружений психологізм композиції, сюжетом якої став подвиг матері-героїні з Ромнів Олександри Аврамівни Деревської, яка з 1920-х років всиновила та виховала 65 дітей.

Картина Михайла Огурного (1936 – 1990) «Діти війни» привертає увагу своєю незавершеністю, ніби недоказана оповідь, що обірвалася на пів слові. На тлі понівеченого снарядами засніженого житла – тендітні дівчатка з застиглою бідою в очах викликають невимовний жаль.

В офорті «Червень 1941» Євгеній Джолос-Соловйов (1941 – 2016) передає особливий тривожний стан з химерним спокоєм, символом якого є спляче немовля та назріваюча небезпека, що загострюється навколо дитини.

Діти – майбутнє людства, символічний вогонь життя, який необхідно захистити – саме ця тема проходить червоною стрічкою у творах представлених на виставці.

Зав. відділу науково-фондової роботи Ольга Плохута