DSC_8356

DSC_8375

DSC_8364

DSC_8361


«Шевченко на Україні»

Графічна серія «Шевченко на Україні» львівського художника нонконформіста, представника українського андеграунду кін. 1960 – поч. 1990-х рр. Володимира Лободи з колекції художнього музею створена у рік Чорнобильської трагедії.

Щовесни, за традиціями, християни  відзначають Великодні свята, яке у 1986 р. було зіпсоване через катастрофу світового масштабу, на що художник відгукнувся своєю образною мовою – через метафоричне уявлення духовного зішестя Тараса Шевченка на рідну землю.

Сорок днів вітає дух поета над Україною… Сорок чорно-білих аркушів, виконаних у кращих традиціях авангарду як одне велике полотно, ілюструють жахіття, героями яких є маленькі люди, подані узагальнено виразними лініями, силуетами на чорному тлі. Під кожним аркушем красномовні білі вірші художника Володимира Лободи, у яких митець розповідає про зображені події. Через асоціативно-образне мислення, ніби очима самого Кобзаря, душа якого мандрує по Україні в цей страшний рік, вирішена серія.

Графічна серія В. Лободи «Шевченко на Україні» це – посвята Кобзарю, вона є глибоко національною, бо виконана у кращих традиціях мистецтва українського авангарду, створена в органічному поєднанні зображення і слова, змістом яких стала трагедія століття.

Директор музею Надія Юрченко