Зарубін - копия

3607 - копия


 Свято в нормандському селі

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького твори Віктора Зарубіна (1866 – 1928), уродженця Харкова, привертають увагу вишуканістю та особливим поглядом на стару Європу.

Один із яскравих і самобутніх учнів А.І. Куїнджі, майбутній академік Віктор Зарубін, після закінчення фізико-математичного факультету Харківського університету в 1893 році, навчався живопису в Академії Жюліана в Парижі. Неодноразово перебуваючи у Нормандії писав і виставляв у галереях полотна. Своє одруження відсвяткував у Нормандії. Саме у полотні «Свято в нормандському селі» (1913) відбито народні гуляння, наповнені весняно-теплим зеленкувато-вохристим колоритом із використанням сталих традиційних мотивів. На березі та в човнах – відпочивальники у святкових вбраннях органічно вписані в пейзажний простір з водоймою та деревом із розлогою кроною на другому плані.

У такій же за колоритом картині «У парку» (поч. ХХ ст.) мистецькі ідеали «високого» передано через ретроспективний погляд французького рококо. Наприкінці ХІХ ст. період «критичного реалізму» передвижників завершувався, вітчизняні художники все більше зверталися до традиційного мистецтва та культурного надбання Західної Європи. Тенденція до уподобання класичних зразків європейської спадщини була характерною ознакою у творчості новітніх угруповань цього періоду.

Полотна Віктора Зарубіна «У парку» і «Свято в нормандському селі» повертають у безтурботне позаминуле, є окрасою музейної експозиції.

Директор музею Надія ЮРЧЕНКО