DSCF9824

Зустріч Марії з Єлизаветою


Карло Маратті

1625-1713

«Зустріч Марії з Єлизаветою»

Серед інших творів окрасою експозиції є полотно євангельської тематики «Зустріч Марії з Єлизаветою» Карла Маратті, життя та творчість якого пов’язані з провідною в Італії римською школою, з її характерною чіткістю, дотриманістю суворих канонів класицизму та виникненням академізму.

Відповідно до Євангелія від Луки (Лк 1:39-56), дізнавшись під час Благовіщення від архангела Гавриїла про те, що її немолода бездітна родичка Єлизавета нарешті вагітна, Діва Марія вирішила відвідати її. Таким чином, Єлизавета стала першою, хто проголосив Божій Матері її майбутнє. Слова вітання Єлизавети увійшли до складу відомої християнської молитви, що в православ'ї називається «Пісня Пресвятій Богородиці», а в католицизмі «Радуйся, Маріє». У відповідь Діва Марія вимовила величний вдячний гімн, що починається зі слів «Величає душа Моя Господа» (Лк 1:46-55), відомий у західній традиції як Магніфікат.

В образотворчому мистецтві цей сюжет зустрічається як у католицькому, так і в православному мистецтві. Свій твір Карло Маратті вирішує завдяки теплому фону будівель, де серед людей виокремлює Діву Марію з Єлизаветою чіткими лініями та яскравим кольором одягу.

  Директор музею Юрченко Н.С.