Чоловік у східному одязі. 1910
Слобода. 1910
Осінь. 1900
Колесніков Степан Федорович
1879 – 1955
Ім’я художника-пейзажиста Степана Колеснікова, мало відомо широкому загалу. Проте, знавці творчості майстра відмічають не аби який мистецький талант, своєрідність та навіть унікальну несхожість ні з ким з його колег-пейзажистів.
У постійній експозиції Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького знаходяться три пейзажи автора: "Осінь" (1900 р.), "Слобода" (1910 р.) та "Чоловік у східному одязі" (1910 р.)
Степан Колесніков навчався у Одеському художньому училищі (викладачі: Г. Ладіженський та К. Костанді) разом з Ісааком Бродським, Митрофаном Грековим та нашим земляком Давидом Бурлюком, з яким товаришував. У маєтку останнього, на хуторі Семиротівка, Лебединського району – гостював та писав численні етюди з натури. Блискуче закінчив навчання, отримавши запрошення на посаду викладача та право на вступ до Петербурзької Академії мистецтв без іспитів. Вчителями Колеснікова у академії були Олександр Кисельов та Ілля Репін, твори яких, до речи, також є у експозиції СОХМ ім. Н. Онацького.
Акцент у творчості Колеснікова – зображення дерев, гілок, відбитки їх тіней у різні пори року. Зимові пейзажі більш за все удавалися майстру. Працював як над ліричними пейзажами, так й над картинами побутового жанру, яких у художника безліч. Виконував анімалістичні замальовки та портретні зображення.
У 1919 році еміграційна хвиля закинула Степана Колеснікова до Сербії та стала початком нового життя. З 1920 року родина художника мешкає у Белграді. Колесніков плідно працює, подорожує, має прихильників у аристократичних колах, влаштовує персональні виставки.
Похований у Белграді на новому кладовищі, недалеко від каплиці Іверської ікони Божої Матері.
Мол. науковий співробітник Гагіна О.О.