Дерево життя.2013

Внутрішній звязок.Із серії Організовані пластини

Портрет І. Багряного.2008

Вторгнення вЧорний квадрат. Із серії Організовані пластини


           МЕДОВИЙ ПРИСМАК НЕЗВИЧАЙНИХ КОЛЬОРІВ

Ювілейний день народження відзначає Микола Миколайович Яровий – талановитий живописець, графік, людина зі своєю життєвою філософією,  особистим світосприйняттям. Активний учасник благодійних аукціонів, виставок для допомоги ЗСУ.

Народився 12 серпня 1958 на Луганщині. Освіту здобув у Луганському художньому училищі та Харківському художньо-промисловому інституті. Член Сумської організації НСХУ з 1989. Працює в галузі станкового живопису та друкованої графіки. Учасник персональних, всеукраїнських, зарубіжних виставок,  різноманітних художніх проєктів.

Художник завжди у пошуках нових виражальних засобів як у різних графічних техніках, так і в живопису.  Особливу зацікавленість виявляє до філософії мистецтва, біоенерготерапії, психології.

Твори митця зберігаються в Дирекції виставок Міністерства культури України, музеях, приватних колекціях України й за кордоном.

 У фондах Сумського художнього музею ім. Никанора Онацького знаходяться чотири картини художника. Дві з них – «Вторгнення в чорний квадрат» і «Двоє або внутрішній зв’язок» (1991), – виконані на полотні у мішаній техніці і відносяться до раннього періоду творчості. У цих композиціях з кольоровими прямокутниками, трикутниками, колами і квадратами, геометричні фігури передають рух не лише як зовнішній вияв життя, але і як внутрішній стан будь-якого живого організму, до якого він прирівнює супрематичні форми.

Упродовж багатьох років Микола Яровий поєднує мистецьку творчість із захопленням бджолами та цілительством. Звідси і його творче кредо: «Картини і бджоли – два крила мого життя, які не мислимі одне від одного». Він є автором дев’яти патентів власних винаходів апітерапії, учасником Апімондії в Києві у 2013 не тільки як винахідник у цій галузі, а й як художник. Тоді митець привіз до столиці понад сто авторських картин, серед яких значне місце займала так звана «бджолина тема».

Цьогоріч Микола Миколайович подарував музею орнаментальну композицію «Дерево життя» (2013), що віддзеркалює народження бджоли, еволюцію розвитку личинки так звану метаморфозу цього явища. Створена за мотивами нового геометризму базується на філософській ідеї передбачуваності реальності. Концептуальна традиція, що розглядає мистецтво як ідею, носить культурософський характер, адже основа життя – запилення квітки, щоб з’явився плід і це може зробити тільки комаха, яка народжується у воскових шестикутниках. Але картина – це і про енергетику, яку передає художник через співзвучність або дисонанс кольорів та силу його духовності. Чим вища духовність митця, тим більший потік енергії від картини, який впливає на глядача.

Щиро вітаємо Миколу Миколайовича з 65-річним ювілеєм! Бажаємо натхнення, нових творчих досягнень, міцного здоров’я, оптимізму!

Ст. науковий співробітник Сумського художнього музею, член НСХУ Валентина Ткаченко