Г-2279

10. Г-2280

9 Г-2505

До 65-річчя ГАННИ СЕРГЕЄВОЇ

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького зберігаються живописні та графічні твори талановитої художниці, члена НСХУ Ганни Сергеєвої.

Народилася вона 1958 р., закінчила Горьківське художнє училище, пізніше – Харківський художньо-промисловий інститут, де вчителями з фаху були відомі графіки Володимир Ненадо, Ігор Стаханов. Активно включилася у виставкову діяльність, показуючи щоразу нові напрацювання.

Серед рутинного життя, мороку і смутку сьогодення, мов сплеск ніжності, ліризму і любові, відкриваємо полотна Ганни Геннадіївни, створені  чутливою душею майстрині  мовою  живописних кольорів.

Естетичний смак, духовна гармонія, вишуканість, ідейна насиченість її робіт є свідченням досконалості та зрілості художниці. Залишаються надовго в спогадах глядачів образи – світлі, чисті, милозвучні, як Божі творіння, що прославляє мисткиня. Це наповнена святом феєрія кольорів, яка дарує нам у квітах матінка-природа, передана в казкових композиціях, від котрих перехоплює подих. Тонкий і проникливий колорист, вона перетворює об’єкт зображення в мимовільну жіночність, хоча техніка виконання – сміливий, енергійний, корпусний мазок, точно покладений, виважений і прекрасний.

Улюблені жанри – пейзаж, натюрморт. Особливо зворушує несподіване їх поєднання, що вириває зображення із студійних постановок і переносить у природнє середовище. Пропускаючи через серце і душу реальність, втілює її мовою кольорів у твори, позначені відчуттям сонця, простору, повітря й світла, притаманним роботі з натури.

Окремою сторінкою у творчості художниці є графічна серія сюжетних живописних композицій, що охоплюють період з 1990-х років до сьогодення, створених за мотивами поем і поезій Олександра Олеся – славетного майстра слова, уродженця Сумщини.

Роботи художниці зберігаються у багатьох музеях України та приватних колекціях.

Ганна Геннадієвна Сергеєва цього року відзначає свій ювілей. Щиро вітаємо і бажаємо творчих досягнень, натхнення, цікавих мистецьких задумів, міцного здоров’я!

Ст. науковий співробітник , член НСХУ Валентина ТКАЧЕНКО