Ніколас Пітер Берхем 1620 – 1683 Голландія Руїни храму Бахуса - копия

Руїни храму Бахуса


Руїни храму Бахуса

Авторитет італійських майстрів в Нідерландах був досить високим, і низка голландських майстрів відвідувала Італію, роками працювала там. Не був осторонь і Ніколас Пітерс, що обрав псевдонім Берхем (1620 – 1683).

В творчому діапазоні майстра переважають жанрові пейзажі з міфологічними персонажами у теплих кольорах з особливим освітленням. Художник не дотримується єдиної стилістики, працює і в манері голландського реалізму, і стилістиці утрехтських караваджистів  з елементами римського бароко.

В картині з сумського музею живописець створює ідилічний пейзаж, наближений як до національних традицій, так і до інтернаціональних пасторальних мотивів з багатими італійськими краєвидами, до яких відноситься й твір «Руїни храму Бахуса». Бахус – один з найпопулярніших богів Давньої Греції, бог рослинності, родючості, вологи, покровитель виноградарства й виноробства.

Ніколас Пітерс Берхем яскравий представник «золотої» доби голландського мистецтва, член гільдії Св. Луки, виховав плеяду відомих художників, написав понад 800 картин, автор численних графічних творів та гравюр. Спадщина митця зберігається в провідних музеях світу, насамперед в Нідерландах, Франції, Німеччини, Італії, США.

Директор музею Надія Юрченко