Козрое Дузі.1803 – 1860.Італія.Музичний вечір у Тінторетто.1842

Музичний вечір у Тінторетто. 1842

ВЕЧІР У ЯКОПО ТІНТОРЕТТО

Полотно «Музичний вечір у Я. Тінторетто» італійського художника доби класицизму Козроє Дузі в експозиції художнього музею завжди привертає увагу глядачів.
Художник написав родину великого венеціанця епохи ренесансу, автора багатьох фресок та настінних розписів храмів та палаців Італії. На полотні близько двадцяти гостей художника та членів його великої родини. Серед вишуканого товариства, запрошених на концерт, особлива увага зосереджена на образі самого Якопо Тінторетто (1518-1594), постать якого виділена яскравим освітленням.
Про Тінторетто італійський історик і теоретик мистецтва Джорждо Вазарі писав: «…він володів усілякими талантами і особливо любив грати на різних музичних інструментах». А видатний знавець італійського мистецтва Павло Муратов в книзі «Образи Італії» був більш детальним: «… Ця людина, яка ні перед чим не відступала ні в мистецтві, ні в житті, любила музику. Його улюбленою розвагою були домашні концерти, в яких брали участь він сам і його діти. В будинку Тінторетто жилося духовно і поглиблено, вечорами лунали спінет і лютня, його дім був оазисом серед ділової і парадної Венеції того часу». На картині з Сумського художнього музею «Музичний вечір у Тінторетто» також зображені музиканти за спінетом та з лютнею.

Науковий співробітник Олена Гагіна