o - копия

«Зустріч Марії з Єлизаветою»

Окрасою музею західноєвропейського мистецтва є полотно видатного італійського художника епохи бароко Карло Маратті «Зустріч Марії з Єлизаветою», написане на сюжет Євангелія від Луки. Йдеться про Діву Марію, яка дізнавшись про вагітність Єлизавети, вирішила відвідати її.
Дія відбувається у старому місті з храмами, написаними у теплій тональності. Серед людської метушні яскравим кольором одягу виокремлені постаті величної Діви Марії та схвильованої Єлизавети, яка народила Предтечу і Хрестителя Господнього Іоанна.
При зустрічі, що відбулася в містечку західного передмістя Єрусалима, Єлизавета проголосила Божій Матері її майбутнє. Слова вітання святої увійшли до складу відомої християнської молитви, що в католицизмі зветься «Радуйся, Маріє». У відповідь Діва Марія вимовила величний вдячний гімн, який починається зі слів «Величає душа Моя Господа», відомий у західній традиції як Магніфікат.
В образотворчому мистецтві цей сюжет зустрічається як у католицькій, так і в православній релігіях.
Карло Маратті (1625 – 1713) – архітектор, придворний живописець короля Франції Людовика XIV, президент римської Академії Святого Луки. У Ватикані реставрував фрески Рафаеля, виховав плеяду відомих митців.
Директор музею Надія Юрченко