0012_9_w


Від Слобожанщини до Закарпаття

До дня Соборності України в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького – свято: відкривається персональна ювілейна виставка Олександри Єрмоленко «Від Слобожанщини до Закарпаття». Цю дату музей святкує щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Єрмоленко Олександра Трохимівна  – уродженка Сумщини (село Олексіївка Сумського району) – художниця декоративно-ужиткового мистецтва, живописець і графік.  Член НСХУ. Закінчивши Одеське художнє училище (1962; викл. Т. Єгорова, М. Павлюк) вона вчителювала на Закарпатті; працювала живописцем скульптурно-художньої лабораторії Баранівського фарфорового заводу, що на Житомирщині; у 1969– 1973 роках – художником Краснодарського фарфоро-фаянсового заводу «Чайка». Та більшу частину свого трудового стажу  віддала Сумському фарфоровому заводу (1974–1986).

У своїй творчості автор дивним чином зуміла поєднати українські народні традиції з сучасним промисловим мистецтвом фарфору. У створених нею композиціях відчувається органічний зв'язок з природою, що втілився у формах та декорі фарфорових виробів. Творче надбання Олександри Єрмоленко щиро розповідає про глибокі знання національної культури, історії, поезії. Звернення до улюблених народних образів, пошук глибини та ліризму в своїх творах розкриває художницю як багатогранну, обдаровану і талановиту людину, якій пощастило відкрити загадковий і дивовижний світ декоративного мистецтва. Тема козацтва, яка все життя хвилює автора, втілюється в багатьох її роботах.

Вона учасниця обласних, республіканських, всесоюзних і зарубіжних мистецьких виставок від 1969 року. Персональні – у Києві (1984–85), Сумах (1998, 2007–08).

Окрасою експозиції є декоративні керамічні пласти із зображенням гетьманів України, що стали своєрідним символом державності. Саме завдяки старанням Олександри Єрмоленко музей отримав у подарунок ці твори її чоловіка заслуженого художника України Василя Пилиповича Єрмоленка (1937-2015). Щасливе життя було у цього подружжя, бо Олександра Трохимівна завжди була музою для Василя Пилиповича. Саме це й відтворено в експозиції.

Запрошуємо 22 січня о 15-00 на вернісаж виставки.